Zpět Krajské volby 2024

V pátek 20. 9. 2024 a v sobotu 21. 9. 2024 se konají volby do zastupitelstev krajů.

Volební místnosti budou v pátek otevřeny od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin.

1. Právo volit má každý občan ČR, který alespoň ve druhý den voleb dosáhl nejméně 18 let věku a je přihlášen k trvalému pobytu v obci náležící do územního obvodu kraje.
  2. Ve vyhrazeném prostoru vkládá volič do úřední obálky 1 hlasovací lístek. Na něm může zakroužkováním pořadového čísla označit nejvýše 4 kandidáty, kterým dává přednost.
  3. S voličským průkazem lze volit v kterémkoliv volebním okrsku na území kraje, v němž je volič přihlášen k trvalému pobytu.
  4. Ve volební místnosti se volič prokazuje platným občanským průkazem či cestovním pasem ČR. Zastoupení není přípustné. Volič může ze závažných důvodů požádat obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o umožnění hlasování mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Konference

Středočech - mobilní aplikace