Středočeský Humanitární fond 2024 v sociální oblasti

Program 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci Tematického zadání: „Podpora sociálních služeb"

CELKOVÁ FINANČNÍ ALOKACE: 74 MIL. KČ

V návaznosti na Usnesení Zastupitelstva Středočeského kraje č. 054-31/2024/ZK ze dne 26. 02. 2024, vyhlašuje hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková Program 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání: „Podpora sociálních služeb".

Žádosti o dotaci je možné podávat v termínu:

od 10. dubna 2024 od 09:00 hodin do 25. dubna 2024 do 14:00 hodin

Žádost o dotaci je nutné ve výše uvedené lhůtě podat dle „Metodického pokynu" a zároveň:

• v elektronické podobě prostřednictvím internetové aplikace na internetové adrese: http://dotace.kr-stredocesky.cz včetně vložení všech povinných příloh, a to nejdéle do konce lhůty pro podávání žádostí, žádost musí být ve stavu ŽÁDOST PODÁNA,

• Zároveň musí být samotná žádost – dokument vygenerovaný z aplikace ve formátu pdf – zaslán na Krajský úřad Středočeského kraje datovou schránkou nebo elektronicky podepsán uznávaným elektronickým podpisem, tj. zaručeným elektronickým podpisem založeným na kvalifikovaném certifikátu pro elektronický podpis nebo kvalifikovaným elektronickým podpisem statutárním zástupcem žadatele a vložen do aplikace. Povinné přílohy se datovou schránkou nezasílají.

V rámci tohoto programu podává jeden žadatel maximálně dvě žádosti na dvě sociální služby (identifikátory), zařazené do jedné z definovaných oblastí podpory. Každá jednotlivá žádost může být podána jako investiční nebo neinvestiční. Součet finanční částky za všechny podané žádosti, nesmí přesáhnout maximální alokaci v oblasti podpory s vyšším definovaným maximálním limitem.

Oblasti podpory v rámci dotačního programu:

1. Dostupnost služeb s vysokou rozvojovou prioritou
  2. Dostupnost služeb se střední rozvojovou prioritou
  3. Dostupnost služeb s nízkou rozvojovou prioritou
  4. Dostupnost služeb v rámci specifických průřezových potřeb (bude posuzováno individuálně mimo prioritní oblasti podpory a), b) a c)

Oprávnění žadatelé o dotaci:

• Poskytovatelé registrovaných sociálních služeb s pověřením k výkonu služby obecného hospodářského zájmu vydaného Středočeským krajem (služby zařazené do Sítě sociálních služeb SK), obcí či Ministerstvem práce a sociálních věcí (služby zařazené do Programu podpory sociálních služeb s nadregionální či celostátní působností)
  • Musí mít sídlo nebo bydliště na území Středočeského kraje anebo prokazatelně poskytovat služby občanům Středočeského kraje.

Všechny důležité dokumenty k vyhlášenému dotačnímu programu a pro podání žádosti naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení".