Aktuálně: V kraji hrozí dle ČHMÚ nebezpečí vzniku požárů. Kraj byl povinen nařídit zvýšená bezpečnostní opatření. „Pálení čarodějnic“ lze za určitých podmínek uskutečnit. Více informací naleznete zde.

Zpět Kraj podporuje rozvoj malých obcí. V Konárovicích využijí prostředky od kraje na skatepark

Radní podpořili 34 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito více než 15,6 milionů korun. Největší dotace míří do obce Pchery na Kladensku, kde peníze využijí na výstavbu parkového altánku (1 957 000 Kč). Záměr ještě musí projednat zastupitelé.

V Pístech na Nymbursku vybudují víceúčelové hřiště (432 000 Kč). Na opravu Morového sloupu v Obříství na Mělnicku získá obec (432 00 Kč). V obci Seletice na Nymbursku vybudují oplocené stání na nádoby tříděného odpadu (168 000 Kč). V Ledcích zrekonstruují obecní úřad (384 000 Kč). V Úněticích zrekonstruují antukové hřiště (812 000 Kč). V Konárovicích na Kolínsku bude díky dotaci vybudován skatepark (416 995 Kč). V Křečkově zastřeší terasu u hřiště (430 000 Kč). V obci Pátek rozšíří skladové prostory místního Re-Use centra (742 000 Kč).

„Termín podávání žádostí v rámci programu na rozvoj malých obcí se již pomalu blíží ke svému konci, a proto bych rád vyzval obce, aby se ještě do 28. června přihlásily. Obce mohou peníze čerpat například na opravy budov, komunikací, nové autobusové zastávky nebo zkrátka na cokoliv, co slouží obyvatelům,“ doplňuje náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Menší obce (do 199 obyvatel) mohou žádat o maximální dotaci 200 000 Kč. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun.