Aktuálně: V kraji hrozí dle ČHMÚ nebezpečí vzniku požárů. Kraj byl povinen nařídit zvýšená bezpečnostní opatření. „Pálení čarodějnic“ lze za určitých podmínek uskutečnit. Více informací naleznete zde.

Zpět Regionální den PID v Benešově u Prahy

V sobotu 20. dubna 2024 se ve vlakové stanici a v autobusovém terminálu v Benešově u Prahy uskuteční Regionální den PID. Téměř po celý den od 10:00 do 17:00 hod. se můžete těšit na jízdy historickými autobusy, speciálními vlaky a bohatý doprovodný program.

JÍZDY ZVLÁŠTNÍMI VLAKY:

• Historická elektrická jednotka řady EM 475.1 (Žabotlam) – jízdy zvláštními vlaky na trati Praha – Benešov u Prahy a zpět.
  • Historický motorový vůz M 131.1 (Hurvínek) a M 240.1 (Singrovka) – jízdy zvláštními vlaky na trati Benešov u Prahy – Senohraby a zpět.
  • Nasazení nové motorové jednotky RegioFox (847) v barvách PID na vybraných pravidelných spojích linky S99 Benešov u Prahy – Vlašim a zpět.
  • Nasazení motorové jednotky RegioNova (814.2) v barvách PID na vybraných pravidelných spojích linky S98 Benešov u Prahy – Sedlčany a zpět.

Ve všech těchto vlacích platí tarif PID, ČD a OneTicket.

STATICKÉ UKÁZKY NOVÝCH VOZIDEL ČD VE STANICI BENEŠOV U PRAHY:

• Jednotka 640.234 RegioPanter v barvách PID – první představení jednotky veřejnosti.
  • Motorový vůz Stadler RS1 v barvách PID.

MIMOŘÁDNÉ JÍZDY AUTOBUSŮ

• Nostalgické jízdy na 5 linkách po zajímavých místech v okolí s odjezdy od autobusového terminálu v Benešově:
    • linka “PID 1” pojede v okružní trase Benešov, Terminál – Postupice, Zámek Jemniště – Benešov Terminál,
    • linka “PID 2” pojede v okružní trase Benešov, Terminál – Čerčany, žel. st. – Benešov, Terminál,
    • linka “PID 3” pojede v okružní trase Benešov, Terminál – Soběhrdy – Benešov, Terminál,
    • linka “PID 4” pojede v okružní trase Benešov, Terminál – Konopiště – Benešov, Terminál,
    • linka “PID 5” pojede v okružní trase Benešov, Terminál – Bystřice – Benešov, Terminál.
  • Na linky budou nasazeny vozy Škoda 706 RTO, Karosa C 734, Karosa B 961, Ikarus 280.
  • Přeprava na uvedených autobusových linkách je zdarma.

KDE VYSTOUPIT?

• Farmapark Soběhrdy – jednotné vstupné 250 Kč
  • Pivovar Ferdinand – sleva 10 % na konzumaci v pivovarské restauraci
  • Zámek Jemniště – sleva 10 % na vstupné
  • Svět Škodovek – sleva 50 % na vstupné

V tento víkendový den bude také speciálně otevřen pro veřejnost zámek Líšno. Vstupné na prohlídku interiérů a zahrad stojí 250 Kč (150 Kč pro dítě do 12 let), za vstupné pouze do zámeckých zahrad zaplatíte 150 Kč (50 Kč dítě do 12 let). Prodej vstupenek bude probíhat u vstupu do zámku (počet míst na prohlídku interiérů je omezen). Na vstup na zámek Líšno se slevenky nevydávají.

Na náměstí v Bystřici bude připraven další doprovodný program. Historické autobusy budou jezdit také na zámek Konopiště.

Slevenky budou k dostání v historických autobusech a na stánku PID.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

• Páková drezína
  • Skákací hrad
  • Dílničky pro děti
  • Statická výstava autobusů v prostorách terminálu
  • Výstava kolejových vozidel
  • Informační stánky
  • Zaveden výjimečný provoz MHD Benešov v průběhu konání akce

Přejeme Vám příjemný zážitek!

*Změna nasazení vozidel a programu akce je vyhrazena!