Agregátor obsahu

Zpět Středočeský kraj podpoří projekt FandiMat, který propojuje lidi v nouzi s lidmi ochotnými pomáhat

Středočeský kraj podpoří organizaci Fandi mámám, která projektem FandiMat pomáhá lidem v nouzi. V aplikaci nebo na portále www.fandimat.cz mohou lidé nabízet nebo poptávat materiální pomoc. Radní dnes souhlasili s uzavřením memoranda o vzájemné pomoci a spolupráci především při propagaci projektu.

„Bohužel i u nás ve středních Čechách jsou občané, kteří jsou v nelehké sociální situaci a potřebují pomoc. Na druhou stranu je kolem nás naštěstí spousta lidí, kteří jsou ochotni pomáhat. Portál a aplikace Fandimat umí obě skupiny propojit. Jednoduše si zadáte, odkud jste, jestli pomoc potřebujete, nebo nabízíte, vyplníte vše potřebné a pak čekáte, zda se někdo ozve. Každý z nás může mít doma nepotřebné zachovalé věci, které mohou druhým ještě dobře posloužit. Je to další z kroků, jak si můžeme ve Středočeském kraji navzájem pomáhat,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

FandiMat je podle zakladatelek ojedinělý projekt materiální pomoci, který propojuje lidi v nouzi i charitativní organizace s lidmi a firmami, které mohou materiální pomoc poskytnout. „Naším cílem je, aby aplikace FandiMat ulehčila všem možnost vzájemně si pomáhat. Lidem, kteří jsou solidární a chtějí nabídnout pomocnou ruku, dává aplikace možnost snadno se spojit s těmi, kteří pomoc potřebují, a naopak lidé v nouzi mohou snadno poptat, to, co jim usnadní tíživou situaci. Nabízet nebo poptávat lze oblečení a boty, hračky, zdravotní materiál a pomůcky, drogerii, trvanlivé potraviny, elektroniku, spotřebiče, knihy, nábytek, vybavení domácnosti nebo třeba potřeby do školy,“ vysvětluje jedna ze zakladatelek organizace Fandi mámám, pod kterou aplikace spadá, Petra Květová Pšeničná. „Pomoc lidem je tak materiální, konkrétní, transparentní a lokální - přesně víte, komu pomáháte nebo kdo pomáhá vám. Díky mapě, která je součástí aplikace, také vidíte, jestli je např. ve vašem okolí někdo, kdo takovou pomoc nabízí, nebo poptává,“ dodává druhá ze zakladatelek Žaneta Slámová.

Administrátoři FandiMatu nabízejí tzv. ověřený profil. Ověřený profil podléhá procesu ověření, zda se jedná skutečně o osobu v nouzi. FandiMat vyzve k doložení potvrzení, ze kterého bude patrné, že žadatel/ka je v situaci, kdy potřebuje pomoc (např. že už spolupracuje s jinou charitativní organizací, institucí apod.).

Pro Středočeský kraj se nejedná o memorandum, z kterého plynou finanční závazky. Obě strany se v rámci memoranda dohodnou na propagaci tohoto projektu a vytvoření webové stránky, kde bude sdílená společná spolupráce. 

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Konference  

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00