Agregátor obsahu

Zpět Bezmála půl milionu korun od Středočeského kraje pomůže obcím s péčí o nově vysazené stromy

I v letošním roce bude Středočeský kraj přispívat obcím na péči o nově vysazené stromy. Radní dnes schválili dary pro další obce v celkové výši 457 500 korun.

Je zřejmé, že o nově vysazené stromy se musí pečovat ještě několik let. Taková péče ale něco stojí. Cílem krajského Programu je přispět ke zlepšení životního prostředí v obcích a jejich okolí prostřednictvím podpory následné péče o vysazené stromy. Jde například o výchovný řez, pravidelnou zálivku nebo opravy či výměny podpůrných kůlů, kotvení a podobně. Naším příspěvkem můžeme také obce motivovat k tomu, aby nové stromy či aleje sázely,“ uvedla radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková. Maximální výše požadovaného a poskytnutého daru je určena násobkem počtu vysazených stromů v rámci projektu a částky 1500 Kč na jeden vysazený strom. Dary tentokrát získají obce Načeradec, Louňovice pod Blaníkem, Zlončice a Vodochody.

Na péči o nově vysazené stromy poskytl Středočeský kraj v loňském roce částku 1 881 tis. korun. Podpořeno bylo 22 obcí, následná péče o vysazené stromy se týkala 1 254 stromů.

Naše projekty

Agregátor obsahu

 

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00