Agregátor obsahu

Zpět GASK přivítala rekordního 60 000. návštěvníka

Galerie Středočeského kraje přivítala v pátek 17. listopadu 2023 svého 60 000. návštěvníka. Jde o druhou nejvyšší návštěvnost za celou historii GASK sídlící v jezuitské koleji v Kutné Hoře. K tomuto číslu přispěl úspěch výstavy sester Válových Cesta předurčena osudem, kterou navštívilo přes 35 000 osob z široké veřejnosti. Historicky nejvyšší návštěvnost měla expozice Europa Jagellonica, která se v GASK uskutečnila v roce 2012.


Mezi zásadní výstavní projekty uplynulého roku neodmyslitelně patřila výstava Květy a Jitky Válových Cesta předurčena osudem, uspořádaná ke stému výročí narození těchto výjimečných umělkyň. Tento galerijní počin se setkal s mimořádných zájmem ze strany veřejnosti. „Výstava měla úspěch i u odborné veřejnosti, získala řadu ocenění – 2. místo za muzejní výstavu roku v národní soutěži Gloria musaealis a cenu Akademie vizuálních umění za výstavu roku,“ uvedla ředitelka GASK Jana Šorfová.


K letošnímu úspěchu přispěla i návštěvnost Lektorského centra GASK, které každým rokem vytváří programy pro pedagogy, školy, rodiny s dětmi i pro osoby se specifickými potřebami. „V letošním roce prošlo našimi programy téměř 6 000 osob, navíc přes 15 000 rodičů s dětmi navštívilo vizuální herny GASK. Každým rokem se poptávka po našich programech navyšuje a my si toho moc vážíme,“ uvádí vedoucí Lektorského centra Karin Vrátná Militká.


„Rekordní návštěvnost v tomto roce nás nesmírně potěšila. Jsem ráda především za to, že jsou u nás lidé spokojení a opakovaně se k nám vracejí,“ uvedla ředitelka galerie Jana Šorfová. Oceněný návštěvník se stal čestným členem naší galerie, získal neomezený vstup do všech našich expozic a dárkovou tašku plnou umění a designu. „Tento úspěch nás motivuje k dalšímu rozvoji a plánování nových výstavních projektů, edukačních programů a projektů zaměřených na pohodlí našich návštěvníků,“ dodala Jana Šorfová.


V příštím roce slaví GASK 60 let své existence – instituce, která vznikla v roce 1963 jako Středočeská galerie. „K oslavám jsme pro návštěvníky připravili výstavu mezinárodně uznávaného umělce Jana Švankmajera a jeho ženy Evy, a novou koncepci stálé expozice, kterou budeme otvírat v červnu příštího roku,“ uvedla Petra Bartušková, vedoucí PR GASK.


GASK – Galerie Středočeského kraje sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře. Je institucí zaměřenou svou sbírkou i výstavním programem na výtvarné umění 20. a 21. století. Galerie Středočeského kraje by tímto chtěla poděkovat všem svým návštěvníkům za jejich podporu!

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00