Zpět Kraj podpoří přívozy v pěti obcích, rozhodli radní

Středočeský kraj finančně podpoří, stejně jako v uplynulých letech, přívozy na Berounce, Vltavě a Labi. O rozdělení dotací dnes rozhodli krajští radní. Finanční prostředky umožní přívozy dále provozovat i udržovat na odpovídající technické úrovni. Celková dotace je 1,94 milionu Kč.

Pět obcí dostane od kraje na provoz přívozů statisícové dotace. „ Je naším zájmem, aby přívozy byly nejen v provozu, ale měly i odpovídající technickou úroveň. Přívozy přispívají k udržitelnému rozvoji regionu a podporují nejen turistický ruch v návazných lokalitách obcí,“ vysvětluje Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

Kraj na provoz vyčlenil celkových 1,94 milionů korun. Nejvíce peněz, 850 tisíc korun, by mělo putovat do Máslovic. Další v pořadí jsou Klecany (380 tisíc korun), Branov (360 tisíc Kč), Oseček (250 tisíc Kč) a Úholičky (100 tisíc Kč).