Agregátor obsahu

Zpět Kraj podpoří rekonstrukci kolínského azylového domu pro oběti domácího násilí. Zastupitelé schválili poskytnutí návratné finanční výpomoci ve výši 4 miliony

Na rekonstrukci a nákup vybavení azylového domu pro oběti domácího násilí v Kolíně poskytne kraj individuální návratnou finanční výpomoc ve výši 4 miliony korun. Poskytnutí financí organizaci Prostor plus dnes schválilo krajské zastupitelstvo. Doba splatnosti finanční výpomoci je stanovena do poloviny roku 2031.

Účelem individuální investiční návratné finanční výpomoci je zajištění kofinancování projektu Azylový dům, který byl přidělen organizaci Prostor plus v rámci programu IROP: „ Jsem rád, že můžeme podpořit tento smysluplný projekt, který je zaměřen na pomoc obětem domácího násilí,“ uvádí radní pro sociální oblast Martin Hrabánek. Azylový dům s kapacitou 27 lůžek rozdělených do 7 bytových jednotek bude v Kolíně uveden do provozu v polovině roku 2025. „ Primárně se chceme soustředit na domácí násilí, komplikované rozvody a situace v rodinném systému, n aší misí je pomoci těmto jedincům překonat své traumata a začít novou etapu svého života plnou síly a sebevědomí,“ vysvětluje cíle projektu ředitel společnosti Prostor plus Petr Steklý.

Návratná finanční výpomoc Středočeského kraje bude součástí kofinancování ve výši 5 % projektu Azylový dům, který byl organizaci Prostor plus schválen v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.  „ Společnost Prostor plus není schopna zajistit tyto finanční prostředky z vlastních zdrojů, navíc jim ztroskotaly také žádosti o poskytnutí úvěru u bank, protože organizace poskytující sociální služby nejsou zkrátka typickým komerčním subjektem a v rámci nastavených schvalovacích procesů bank nevykazují ty správné indikátory pro schválení úvěru. Rozhodli jsme se proto žádosti o poskytnutí návratné finanční výpomoci v požadované výši vyhovět,“ doplňuje radní Hrabánek. 

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00