Přehled volných míst pro 2. kolo přijímacího řízení na střední školy naleznou uchazeči od 21. 5. 2024 zde.

Agregátor obsahu

Zpět Podporujeme navýšení kapacit základních a mateřských škol

Středočeský kraj si uvědomuje důležitost navyšování kapacit základních a mateřských škol, a to především v oblastech, kde je přetlak o místa ve školách a školkách značný. Radní na dnešním zasedání schválili pokračování dotačního programu Podpory rozvoje a obnovy základních a mateřských škol, do kterého se budou moci žadatelé hlásit od 10. června 2024 do 27. září 2024. Konečné slovo budou mít ještě zastupitelé.

„Cílem dotačního titulu je snížení finančního zatížení obcí a měst. Víme, že takové projekty jsou velice nákladné, a proto se obce snažíme podpořit, i přestože kraj není zřizovatelem základních a mateřských škol,“ uvedl náměstek hejtmanky Michael Kašpar.

Na tematické zadání „Podpora rozvoje a obnovy základních a mateřských škol“, který spadá pod Středočeský Infrastrukturní fond, bude alokováno 25 000 000 Kč. Žádat o dotaci mohou obce a dobrovolné svazky obcí od 10. června do 27. září 2024 prostřednictvím internetové aplikace eDotace. Maximální výše dotace pro projekty podpořené z MŠMT činí 10 000 000 Kč, pro projekty podpořené z MMR částku 2 000 000 Kč.

  „Nejčastěji se skloňují nedostatečné kapacity v souvislosti se středními školami, avšak zvýšení počtu žáků se již promítá do všech druhů škol. Na základě zprávy o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy ve Středočeském kraji vyplývá, že poptávka po místech na základních školách se bude navyšovat v ORP Černošice, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a Říčany a dále Český Brod a Neratovice. Abychom situaci předešli, snažíme se obcím touto cestou pomoci se vznikem nových míst,“ vysvětluje radní pro oblast školství a vzdělávání Milan Vácha.


@ ilustrační foto ZŠ Amos Psáry

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00