Zpět Kraj podpoří městské a soukromé nemocnice celkovou částkou 25 milionů korun

Městská a soukromá zdravotnická zařízení, která ve středních Čechách poskytují akutní lůžkovou péči, dostanou od kraje dotace v celkové výši 25 milionů korun. Rozdělení konkrétním žadatelům dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

V Programu 2024 – Zdravotnictví bylo na tento účel vyhrazeno 25 milionů korun. Program je určený poskytovatelům akutní lůžkové péče minimálně v oboru vnitřní lékařství. „ Peníze jsou určené například na nákup přístrojového vybavení, modernizaci techniky operačních sálů, ARO, interních oddělení či neonatologie. Finanční prostředky jsme rozdělili mezi 9 žadatelů. Dotace přispívají k rozvoji zdravotnictví na území celého kraje. Zlepšování prostředí a kvality zdravotní péče je naší dlouhodobou prioritou nejen v krajských nemocnicích, ale i v zařízeních, které nevlastní Středočeský kraj,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.