Agregátor obsahu

Zpět Na homogenizaci silnic by mělo v první vlně jít téměř 12 milionů korun

Krajští radní schválili čtveřici dotací ze Středočeského Fondu homogenizace krajské dopravní infrastruktury. Bezmála dvanáct milionů korun poputuje na projekty obcí Mutějovice, Čistá, Zavidov a Vysoká u Příbramě. Rozhodli o tom dnes krajští radní. Žádosti ještě musí posvětit zastupitelé.

Bezmála dvanáct milionů korun si rozdělí čtveřice obcí z Fondu homogenizace krajské dopravní infrastruktury. Peníze tedy půjdou na opravy vozovek po opravách inženýrských sítí. „ Jde o obce Mutějovice, Čistá, Zavidov a Vysoká u Příbramě,“ jmenuje Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.

Do Fondu bylo na tento rok načerpáno 75 milionů korun. Nejvíce peněz, bezmála 4 miliony korun, nyní získají Mutějovice, kde je nutné opravit silnice III/22918, III/22919 a III/22916. Následují Zavidov (3,135 mil. Kč) a Čistá (2,685 mil. Kč), Vysoká u Příbramě (2,140 mil. Kč). „Jde o první část schvalovaných žádostí, další žádosti budeme schvalovat tak, jak budou žadateli podávány a hodnoceny odborem dopravy,“ informuje Karel Bendl. Obce mohou o peníze žádat až do konce září letošního roku.

Žádostem obcí ještě musí dát zelenou zastupitelé.

© foto Google