Agregátor obsahu

Zpět Na zajištění lékařské pohotovostní služby dá kraj letos 45 milionů korun. Přibude i nová ordinace zubní pohotovosti

Na zajištění sítě pohotovostí pro dospělé, děti a zubní pohotovosti vyčlenil Středočeský kraj v letošním roce 45 milionů korun, přičemž dnes zastupitelstvo rozhodlo o rozdělení 43,5 milionu korun, a to jak nemocnicím, tak jednotlivým ambulancím. Zbývajících 1,5 mil. Kč zůstává zatím jako rezerva.

„Cílem Středočeského kraje bylo pro letošní rok současnou síť pohotovostních služeb zachovat a jsme velice rádi, že se nám to podařilo. V loňském roce jsme zajistili její rozšíření o zubní pohotovost v Kladně a v Benešově. Pro letošek jsme vyjednali rozšíření zubní pohotovosti ještě na Kutnohorsku, a to konkrétně ve Zruči nad Sázavou, kde právě v těchto dnech připravují otevření nové zubní ordinaci. Pohotovost bude nově sloužit pacientům každou neděli a bude zajištěna poskytovatelem zdravotních služeb společností TopDent, která nám pohotovost zajišťuje již právě pro okres Benešov. To je pro obyvatele tohoto regionu určitě dobrá zpráva,“ uvedl náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Většinu kapacit lékařské pohotovostní služby ve Středočeském kraji zajišťují poskytovatelé akutní lůžkové péče, tedy nemocnice, kde mohou pacienti v případě potřeby využít navazující odborná vyšetření. Výjimkou je z důvodu specifičnosti služby pohotovost v oboru zubní lékařství, kde je služba zajištěna zejména přímo ve smluvních ordinacích.