Agregátor obsahu

Zpět Oficiální návštěva prezidenta republiky Petra Pavla a paní Evy Pavlové ve Středočeském kraji, den první

Hejtmanka Pecková se s prezidentským párem nejdříve setkala při společné snídani, kterou připravili žáci našeho Středního odborného učiliště a Praktické školy Kladno - Vrapice. Poté prezident s chotí od paní hejtmanky převzal symbolické dary. Pan prezident Pavel dostal ručně vyráběnou sekeru z dílny Petra Pěchoty a paní Eva Pavlová obdržela autorské šperky návrhářky Hany Polívkové. Zároveň se podepsali do krajské pamětní knihy.

Následně byla na programu diskuse s vedením a zastupiteli Středočeského kraje. V sále zastupitelstva na krajském úřadě měli účastníci setkání možnost vést s panem prezidentem debatu o aktuálních problémech, které kraj sužují, ale byl i prostor pro nadregionální témata. Po skončení debaty prezident a hejtmanka vystoupili na společné tiskové konferenci. 

Dalším bodem programu návštěvy Středočeského kraje byl Domov seniorů TGM v Berouně. Delegaci přivítali krajský radní pro sociální oblast Martin Hrabánek, starostka Berouna Soňa Chalupová a ředitelka zařízení Jitka Synková. Na příjezd prezidenta čekaly také berounské děti. V rámci návštěvy krajského Domova seniorů TGM v Berouně nemohla chybět také debata s klienty a prohlídka zařízení.

Prezident se společně s první dámou v rámci návštěvy kraje zajímal také o plánovaný vznik Národního parku Křivoklátsko. O tématu v Křivoklátě diskutoval se starosty obcí, kterých se případný vznik nového národního parku dotkne. Poté prezident Pavel i hejtmanka Pecková položili květiny na hrob TGM v Lánech. Uctili tím památku prvního československého prezidenta, zítra totiž uplyne 174 let od jeho narození.

V podvečer zamířil prezident s hejtmankou do Věznice Vinařice, která funguje již od roku 1955. V současné době jsou zde kapacity pro 854 odsouzených. Prezident se setkal s vězni a prohlédl si prostory věznice. Paní Pavlová v témže čase navštívila v rámci svého separátního programu ženskou věznici ve Velkých Přílepech.

První den návštěvy prezidenta Petra Pavla zakončila debata s občany v Kladně. Diskuzi zorganizoval Deník.cz v prostorách Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Pan prezident s občany prodiskutoval otázky týkající se nejen Kladenska a středních Čech, České republiky, ale i aktuální světová témata.

Zítra bude návštěva prezidenta Petra Pavla ve Středočeském kraji pokračovat. První zastávkou bude Základní škola Amos v Psárech