Agregátor obsahu

Zpět Příbramská nemocnice otevřela nově zrekonstruované interní oddělení


Oblastní nemocnice v Příbrami slavnostně otevřela nově zrekonstruované lůžkové oddělení interny. To se nachází ve 4. patře pavilonu I a představuje jednu z posledních lůžkových jednotek v nemocnici, které ještě neprošly kompletní rekonstrukcí. Stavební práce trvaly zhruba 4 měsíce, přičemž akce vyšla na 15 milionů korun.

Lůžkové oddělení je uzpůsobeno tak, že může pojmout až 22 lůžek, v případě, že by bylo nutné se postarat o pacienty s koronavirem, či jiným infekčním onemocnění, lze jeden z pokojů přeměnit na hygienický filtr. Péči o infekční ale i jiné pacienty usnadní i nová vzduchotechnika, díky které je možné uzpůsobovat tlak dle aktuálních potřeb oddělení. „Na začátku června jsme v příbramské nemocnici otevřeli zbrusu nový pavilon N s kompletním zázemím pro dětské obory a lůžkovým oddělením ortopedie. Těší mě, že ani ne po měsíci opět můžeme uvést do provozu další zmodernizovanou část nemocnice, a to lůžkové oddělení interny. Osobně podporuji veškeré kroky, které vedou ke zvýšení kvality poskytované péče a vítám, že v modernizacích a rozvoji zdravotnictví společnými silami intenzivně pokračujeme“, uvádí náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.  

Samotné stavební práce trvaly zhruba 4 měsíce, přičemž akce vyšla na 15 milionů korun (včetně DPH). „Rekonstrukci lůžkového oddělení jsme plánovali již v době covidové pandemie a jsme velmi rádi, že se ji podařilo bez komplikací dokončit. Otevření této jednotky má návaznost i na další stěhování, které umožní kompletní rekonstrukci pavilonu D2", dodává ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.