Fotodokumentace

Rekonstrukce a nové využití zámku v Roztokách u Prahy

Předmětem projektu byla rekonstrukce hlavní budovy zámku, která byla výrazně poškozena při povodních v roce 2002. V rámci projektu byla rekonstruována budova zámku a byla zde zřízena stálá expozice s tematikou sídlo hospodářské a úřednické správy 18. a první poloviny 19.století, letoviska přelomu 19. a 20. století s replikami např. černé kuchyně, jídelny, vrchnostenské kanceláře. V objektu je dále vybudováno informační centrum poskytující návštěvníkům informační servis nejen o vlastní památce ale i dalších turistických cílech v regionu s možností zakoupení suvenýrů, upomínkových předmětů a literatury. Jelikož městem Roztoky prochází významné cyklotrasy, tak návštěva zrekonstruovaného zámku může být zajímavým cílem, či zastávkou pro cykloturisty. Z tohoto důvodu je v areálu zámku instalován i stojan na kola.

Realizace projektu byla spolufinancována z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy. Stavební práce byly zahájeny na podzim 2011, úprava exteriérů byla dokončena na podzim r.2012. Následně probíhalo zařizování interiérů, jako např. vybavení infocentra, výroba a instalace repliky kachlových kamen, dodávka prvků dobových figurín a kopií historických oděvů, dodávka stojanů na kola. Slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor zámku a interiérů proběhlo v červnu 2014.

Stav projektu: Financování z ROP SČ ukončeno, projekt v udržitelnosti

Vynaložené náklady: 91 mil. Kč